czwartek, 13 12 2018

Przedszkole

Podstawowa

Gimnazjum

QR

Biskupice

Przedszkole

Przedszkole Samorządowe

Przedszkole Samorządowe wchodzi w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach. Naszą społeczność przedszkolną tworzą dwie grupy, podzielone wg wieku dzieci. Grupa 3,4-latków oraz grupa dzieci realizujących obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (5-latki). Przedszkole dysponuje pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu wychowawczo-dydaktycznego i opieki (bardzo duże, słoneczne i przestronne sale, sala ruchowa „Radosna Szkoła”, stołówka, 2 łazienki, szatnia oraz kuchnia z zapleczem kuchennym, w której przyrządzane są posiłki.). Sale zajęć są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz zabawki z atestami. Ogród otaczający przedszkole jest ogrodzony i wyposażony w piaskownice oraz sprzęt i zabawki ogrodowe. Jest to doskonałe miejsce do zabawy na świeżym powietrzu oraz prowadzenia doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Dzięki temu, że przedszkole jest małe, dokładnie analizuje się tu potrzeby i oczekiwania dzieci, rodziców i nauczycieli. Duży nacisk kładzie się na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań naszych podopiecznych. W razie potrzeby dzieciom udzielana jest pomoc przez różnych specjalistów pracujących w naszej placówce (zajęcia logopedyczne, pedagog szkolny). Bieżące rozmowy z rodzicami, obserwacje, organizacja zajęć otwartych, konsultacje i zebrania, badania ankietowe, wywiady służą rozpoznawaniu i zaspakajaniu na bieżąco oczekiwań i potrzeb naszej społeczności przedszkolnej. Przedszkole świadczy wysoki poziom usług edukacyjnych. Panuje w nim atmosfera życzliwości, otwartości i zaufania. Jest miejscem dobrej i twórczej zabawy. W pracy dydaktyczno-wychowawczej stosowane są metody aktywizujące, sprzyjające odkrywaniu świata i korzystania z jego dobrodziejstw. Przedszkole ma jasno określone cele i konsekwentnie dąży do ich osiągnięcia. Wszyscy pracownicy przedszkola to ludzie, którzy kochają dzieci i potrafią nawiązać z przedszkolakami bliski, serdeczny, oparty na wzajemnym zaufaniu kontakt. Swoją pracę traktują jako powołanie, którym jest możliwość bycia uczestnikiem procesu twórczego rozwoju osobowości naszych wychowanków.

 Regulamin Rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Biskupicach >>>>>tutaj

 

Wizyta górnika w przedszkolu

Jak wszystkim wiadomo, 6 grudnia obchodzimy święto wszystkich górników - Barbórkę. Z tej okazji w poniedziałek nasze przedszkolaki mogły gościć w naszej placówce prawdziwego górnika. Nasz wspaniały gość – tata Lenki z grupy młodszej - opowiadał dzieciom jak wygląda Jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój galowy oraz roboczy. Przedszkolaki zadawały Panu górnikowi wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.

Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gościa w przedszkolu, niektórzy z nich postanowili zostać górnikami. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, dzieci podziękowały górnikowi za wizytę i miłe spotkanie, a ten odwdzięczył im się za zaproszenie słodkim upominkiem.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy:)

 

Andrzejkowy bal z pluszowym misiem

27 listopada dzieci z obu grup przedszkolnych świętowały dzień Pluszowego Misia. Był piękny bal, tańce z misiem, zgadywanki, wyklejanki, słodkie niespodzianki i konkurs na najładniejszą MISIOWĄ CZAPKĘ/OPASKĘ, a wszystko pod okiem wychowawców przedszkola oraz p. Janiny Zielińskiej z Biblioteki Publicznej w Biskupicach.

W drugiej części naszego spotkania dzieci poznały stary, ludowy zwyczaj, czyli wróżby andrzejkowe. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła wróżba „Koło szczęścia”, „Buty”, oraz inne wesołe zabawy – np. taniec ze wstążkami. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

ZAPRASZAMY DO GALERII!!!

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej dnia 21 listopada 2018r. dołączyły do grona pełnoprawnych przedszkolaków. Maluszki zaprezentowały krótki program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem pani Wioletty Siodłowskiej. Nie zabrakło w nim piosenek, wierszyków, tańców związanych z przedszkolem. Do występów brawami zachęcali ich rodzice, zaproszeni goście  oraz starszaki. Później odbył się akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor ZPO Teresa Kuśmierzak. Maluszki otrzymały dyplomy oraz upominki od starszych kolegów z gr. 5-6-latków oraz słodkie rożki obfitości. Po uroczystości odbyły się wspólne zabawy i tańce z rodzicami. Gratulujemy dzieciom udanego występu i serdecznie witamy ich w gronie przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Biskupicach.

 

Mali badacze - przedszkole

W ostatnim czasie Przedszkolaki z grupy „0” miały okazję zostać prawdziwymi badaczami przyrody. W poniedziałek, 15 października, dzieci poznały różne gatunki orzechów oraz rozpoznawały cechy ich różniące, tj. kształt, smak, zapach. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na korzystne właściwości orzechów dla naszego zdrowia.

W kolejnych dniach dzieci poznawały właściwości fizyczne szkła, cukru i mleka. Na zajęciach przekonały się, że dźwięk wydobywa się nie tylko z instrumentów. Wystarczyły 3 szklanki napełnione wodą oraz łyżka, aby stworzyć „szklaną muzykę”. Tego dnia dowiedziały się również, że mleko można rozcieńczyć wodą, a dodając do mleka kolorowe barwniki można stworzyć „mleczny obrazek”.

W piątek, 19 października, przedszkolaki samodzielnie przystąpiły do badania i określania właściwości fizycznych węgla i dowiedziały się, że jest twardy, czarny i błyszczący; brudzi ręce; można nim rysować, a także, że nie rozpuszcza się w wodzie.

Na ostatnich zajęciach dzieci poznały tajemnice wody, a mianowicie stany skupienia wody i ich właściwości. Po tych zajęciach każdy przedszkolak potrafi opisać, jak wygląda krążenie wody w przyrodzie, a dodatkowo dowiedziały się, które przedmioty toną w wodzie, a które w niej pływają.

Pogoda ostatnio nie sprzyja spacerom, dlatego dzieci postanowiły pobawić się kolorami w sali: połączyły ze sobą farbę czarną i białą, co doprowadziło do uzyskania barwy szarej. A później to już tylko zabawa w tworzeniu obrazka przedstawiającego „jesienną szarugę”.

Zapraszamy do galerii!!!

 

Mali piekarze - lepienie pieczywa z masy solnej.

16 października 2018 roku w grupie 3-4- latków odbyły się zajęcia poświęcone piekarni i pracy piekarza. Dzieci  poznały proces powstawania chleba oraz różne rodzaje pieczywa.  Maluszki tego dnia chętnie zamieniły się w piekarzy. Z ogromnym zaangażowaniem ugniatały ciasto, formowały własne chlebki i bułeczki z masy solnej oraz  wycinały foremkami ciasteczka. Po zakończeniu pracy,  pieczywo zostało odłożone do wyschnięcia. Następnego dnia  wykonane chlebki i bułeczki dzieci pomalowały farbami i odłożyły po raz kolejny do wyschnięcia w kąciku tematycznym „Piekarnia. ” Wykonane pieczywko posłużyło dzieciom do zabawy podczas kolejnych dni pobytu w przedszkolu. Każde dziecko chciało być piekarzem i sprzedawcą oraz zrobić zakupy w naszym „przedszkolnym sklepie”. Zabawa w piekarzy bardzo się dzieciom podobała, szczególnie  lepienie z masy solnej.

 

Wycieczka przedszkolaków do sklepu spożywczego

10 października 2018 roku nasze maluszki wraz z rodzicami były z wizytą w sklepie spożywczym „Delikatesy” w Biskupicach. Wycieczkę rozpoczęły od przejścia przez miejscowy targ gdzie mogły zaobserwować pracę ludzi, kupujących oraz sprzedawane towary. W sklepie dzieci rozpoznawały owoce i warzywa, o których uczyły się w przedszkolu, rozmawiały ze sprzedawczynią o pracy w sklepie. Zrobiły zakupy w postaci smacznych jabłek, które po powrocie do placówki zjadły jako podwieczorek, bo dobrze pamiętają, że owoce i warzywa to same witaminki. Cele naszej wycieczki zostały zrealizowane. Wiemy jak zachować się w sklepie, na czym polega praca sprzedawcy i jakie towary możemy w nim kupić .

 

Jesienne zajęcia i działania twórcze w młodszej grupie przedszkolnej

Na przełomie września i października dzieci z grupy 3-4-latków poznawały oznaki i dary jesieni podczas przedszkolnych zajęć. Rozpoznawały m.in. owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Dzieci wykonały bardzo smaczne szaszłyki i koreczki owocowe. Bawiły się także jesiennymi listkami, z których zrobiły piękne obrazy oraz wykonały jeżyka. Do „spiżarni przedszkolnej” umieściły przetwory na zimę wykonane w formie plastycznej. Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy przed naszą salą jesienny kącik przyrody, który stale wzbogacamy naturalnymi darami jak i pracami plastyczno- technicznymi naszych maluszków. Z  dumą możemy stwierdzić, że kolorowa jesień zagościła  już w naszym przedszkolu.

 

Poznajemy owoce - zajęcia w przedszkolu

W pierwszym tygodniu października Przedszkolaki z grupy „0” rozmawiały o owocach i warzywach, które można spotkać w polskich sadach i ogrodach. Dodatkowo wzbogacały swój kącik jesienny o wyżej wymienione dary jesieni. Dzięki tym zbiorom - w czwartek - dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej owocom zbieranym z polskich drzew i dzięki tym obserwacjom, określały kształty, zapach oraz smak poszczególnych owoców. Oprócz owoców krajowych Przedszkolaki miały okazję poznać owoce egzotyczne, a próbowanie jednego z nich (cytryny) wywoływało wśród dzieci „skwaszone” - wesołe miny. Na zakończenie zajęć dzieci porównywały wielkość i ilość pestek występujących w owocach i założyły swój pierwszy kącik badawczy. Mamy nadzieję, że pielęgnacja naszych nasionek przyczyni się do posadzenia w przyszłości drzewa owocowego w ogrodzie szkolnym.

Czytaj więcej: Poznajemy owoce - zajęcia w przedszkolu

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w przedszkolu

Poniedziałek w grupie „0” spodobałby się każdemu smakoszowi owoców krajowych, jak i egzotycznych. Na początek dzieci miały za zadanie wykonać papierowy koszyczek z owocami, ale żeby utrudnić im to zadanie, owoce do koszyka trafiały za pomocą słomki. A kiedy uporaliśmy się z tym ćwiczeniem, przyszedł czas na przygotowanie sali, przyborów, składników oraz samych przedszkolaków do zajęć kulinarnych. Każde dziecko starannie umyło ręce oraz założyło fartuszek ochronny oraz czepek. Dzięki pomocy naszym drogim mamom z kiwi czy pomarańczy szybko zniknęły skórki i dzieci mogły kroić owoce na mniejsze cząstki. Zaś jeden tata zajął się arcytrudnym zadaniem, ponieważ musiał otworzyć wszystkie puszki z ananasami i brzoskwiniami. Zalewa z tych owoców posłużyła nam jako dodatek do sałatki w postaci pysznego soku. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że same dzieci ją przyrządzały. Dzięki tym zajęciom każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

 

Zajęcia taneczne w przedszkolu - grupa "0"

W czwartek, 4 października, ruszyły pierwsze zajęcia taneczne w grupie „0”. Ponownie prowadzi je Pani Anna Chrzan. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem rozpoczęły swoją przygodę z tańcem w nowym roku przedszkolnym. Zapraszamy do obejrzenia naszych pierwszych tanecznych kroków.

Spacer przedszkolaków na łąkę

W piękny majowy dzień dzieci z Przedszkola wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące i wykonały bukiet z kwiatów tam zebranych.

Przedszkolna Olimpiada Sportowa

Dnia 28 września odbyła się „Przedszkolna Olimpiada Sportowa”. Dzieci miały okazję zmierzyć się w następujących konkurencjach:

- tor przeszkód,

- rzuty do kosza,

- strzały na bramkę,

- rzuty woreczkiem do celu,

- strzały na tarczę.

We wszystkich konkurencjach dzieci mogły zdobyć określoną liczbę punktów. Najwięcej punktów i tym samym Przedszkolnym Olimpijczykiem zostali:

Marcel Popielecki

Alicja Namiota

Maja Pomorska

Filip Jonik

Adrian Pietrzyk

Zwycięzcom gratulujemy wygranej! Tego dnia dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy sportowe jak ta Olimpiada, przyczynią się do wychowania zdrowych, radosnych, pełnych pozytywnej energii dzieci.

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

Masa solna to rewelacyjny sposób na zaangażowanie do wspólnej pracy całej grupy, o czym przekonały się młodsze przedszkolaki. Już samo wyrabianie „ciasta” było dla nich wielką frajdą, a późniejsze modelowanie czy wykrawanie za pomocą przygotowanych kształtów to zajęcie, które pochłonęło dzieci na kilka „długich chwil”. Ale o efektach naszej pracy przekonacie się Drodzy Rodzice już niedługo!

Wyprawka przedszkolna dla dzieci 5 i 6 - letnich

 1. Blok rysunkowy A4 biały
 2. Blok techniczny A4 biały
 3. Blok rysunkowy A4 z kolorowymi kartkami (papier kolorowy)
 4. 2 bloki techniczne A4 z kolorowymi kartkami
 5. Teczka z gumką
 6. Nożyczki (zaokrąglone końce)  
 7. Klej
 8. Flamastry/mazaki
 9. Plastelina
 10. Kredki typu „bambino”
 11. Kredki ołówkowe
 12. Piórnik na kredki (zasuwany)
 13. Ołówek
 14. Gumka
 15. Temperówka
 16. Farby plakatowe + pędzelek
 17. Fartuszek ochronny
 18. Bibuła karbowana (krepina – 1 dowolny kolor)
 19. Ciapy łatwe do zakładania + worek na ciapy
 20. Komplet odzieży na zmianę (do pozostawienia w szatni)
 21. Komplet odzieży gimnastycznej
 22. Chusteczki higieniczne (1 pudełko + 1 małe opakowanie)
 23. Chusteczki nawilżane
 24. Kolorowanka
 25. Zeszyt A5 – 16k (dowolny)
 26. Zeszyt A5 w kratkę
 27. Zeszyt A5 w trzy linie

WSZYSTKIE RZECZY PROSZĘ PODPISAĆ

 

Z życia przedszkola - konkursy

18 maja 2018 roku w Hali Sportowej w Piaskach odbyła się
V Powiatowa Spartakiada Przedszkolaków zorganizowana przez
 Miejsko –Gminne Przedszkole, do której przystąpiło 5 drużyn, w tym nasza drużyna  przedszkolaków z Biskupic pod nazwą „Dinusie”. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli we wszystkich przygotowanych konkurencjach sportowych. Nie było przegranych i wygranych. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali medale i każdej drużynie przyznano puchar.
 22 maja 2018 roku nasze przedszkole zorganizowało VII Międzygminny Konkurs Matematyczny „Kangurek 2018”, w którym wzięło udział 26 uczestników z przedszkoli z Trawnik, Siostrzytowa, Dorohuczy, Łańcuchowa, Mełgwi, Oleśnik, Fajsławic, Milejowa i Biskupic. Wszystkie dzieci w skupieniu rozwiązywały zadania matematyczne. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
 

Wyprawka przedszkolna dla dzieci 3 i 4 - letnich

 • Ciapy
 • Worek na ciapy
 • Zapasowe ubranie
 • Teczka na gumkę
 • Nożyczki z zaokrąglonym końcem
 • Klej
 • 1 bibuła karbowana (kolor dowolny)
 • Kredki bambino
 • 1 blok biały A4
 • 1 blok biały techniczny A4
 • 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami A4
 • Papier wycinankowy
 • Farby plakatowe z pędzelkiem/ farby akwarelowe dla dz. 3- letnich+ fartuszek ochronny
 • Plastelina
 • Dowolna Kolorowanka
 • Piórnik
 • Chusteczki higieniczne ( w pudełku)+ chusteczki nawilżane

 Wszystkie przybory należy podpisać

 

Dzień Otwartych Drzwi w przedszkolu - zaproszenie

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

W PRZEDSZKOLU W BISKUPICACH

Przyszły przedszkolaku!

Jeśli chcesz poznać nasze przedszkole

to zapraszamy Cię do nas

30 maja 2018 roku

Miejsce spotkania: Zespół Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach

Godzina: 9.00/ Sala „E”

ZADANIA I CELE:

 1. Stwarzanie możliwości bliższego poznania placówki przedszkolnej w tym bazy lokalowej, wyposażenia dostępnych obiektów Zespołu Placówek Oświatowych.
  2. Zapoznanie zainteresowanych z ofertą edukacyjno-wychowawczą przedszkola.
  3. Umożliwienie przyszłym przedszkolakom bliższego kontaktu z rówieśnikami, poznanie zasad i norm panujących w grupie rówieśniczej.
  4. Stwarzanie atmosfery bezpieczeństwa, wspólnej zabawy oraz pozytywnego nastawienia do przedszkola.
 2. Promocja placówki przedszkolnej w środowisku lokalnym.

  PROGRAM:
  1.Powitanie zaproszonych gości.
 3. Zajęcia adaptacyjne dla dzieci.
 4. Zwiedzanie pomieszczeń przedszkolnych.
 5. Przedszkolne kino i zabawy swobodne dzieci.
 6. Rozmowy indywidualne z rodzicami, rozdanie materiałów informacyjnych.
 7. Zakończenie spotkania- pożegnanie gości.

Organizatorzy:
Wioletta Siodłowska

Karolina Damuć

Wycieczka przedszkolaków do Lublina

Dnia 18 czerwca 2018 roku dzieci z Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Magic Park” w Lublinie. Dzieci miały do dyspozycji 3-poziomowy rurowy plac zabaw, dmuchany labirynt, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe, zjeżdżalnie spiralne, labirynty i tory przeszkód. Zabawom nie było końca. W specjalnie wyznaczonej sali każdy, kto poczuł zmęczenie mógł odpocząć oraz posilić się. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw szybko dobiegł końca i przedszkolaki musiały pożegnać się z tym niezwykłym miejscem. Mimo zmęczenia na twarzach dzieci malował się uśmiech a pozytywne wrażenia towarzyszyły im przez kolejne dni…

Sukces przedszkolaków

Dnia 26.04.2018r. odbył się w Trawnikach XVII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, w którym nasze przedszkole reprezentowały 3 dziewczynki (Martyna Nowak, Emilia Kapełuś, Joanna Jakubczak). Występ przedszkolaków doceniło jury, które przyznało Joannie Jakubczak wyróżnienie a Emilia Kapełuś została nominowana do dalszego etapu konkursu do Powiatowego Przeglądu w Świdniku. Emilia swym głosem ujęła także jury w Świdniku i otrzymała nominację do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”, który odbędzie się 23.05.2018r. w Rykach. Gratulujemy Emilii tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim.

Wyjście przedszkolaków do biblioteki publicznej w Biskupicach

W pewien słoneczny czerwcowy dzień dzieci z Przedszkola udały się do Biblioteki Publicznej w Biskupicach. Czekała tam na nas Pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania zabawnej, wierszowanej historyjki pt. „Kocie łakocie” czytanej przez Panią bibliotekarkę. Ponadto P. Janina przygotowała dla dzieci ciekawe zagadki „Mądrej Sówki” dotyczące baśni, bajek i opowiadań znanych i lubianych przez dzieci. Za każdą poprawną odpowiedź przedszkolaki otrzymywały nagrody. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechami na twarzach i obiecały wrócić tam wkrótce ze swoimi rodzicami.

Piknik rodzinny w przedszkolu - zaproszenie

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W BISKUPICACH SERDECZNIE ZAPRASZA NA

WSZYSTKICH RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI  Z PRZEDSZKOLA

30 maja 2018 roku (środa)

Godz. 10.00

Plac zabaw przy szkole

W programie:

 • Rozstrzygnięcie VII Międzygminnego Konkursu Matematycznego „Kangurek 2018” dla dzieci 5 i 6 - letnich
 • Montaż słowno-muzyczny dla Mamy i Taty przygotowany przez obie Grupy Przedszkolne ,
 • Wspólne gry i zabawy dzieci wraz z Rodzicami,
 • Piknik rodzinny.

Serdecznie zapraszamy!!!

Imprezy z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka 30.05.2018 roku zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu następujące imprezy:
 
* Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków, podczas którego dzieci poznały naszą placówkę, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i zajęciach plastycznych:

* Piknik rodzinny, na którym wręczyliśmy nagrody laureatom VII Międzygminnego Konkursu Matematycznego "Kangurek 2018" oraz zaprezentowaliśmy montaż słowno- muzyczny pt. "Cała łąka dla mamy i taty" przygotowany przez dzieci pod kierunkiem wychowawców z Przedszkola.

 

Zajęcia twórcze w grupie 5,6 - latków

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi już po raz drugi zaprosiliśmy do naszej grupy przedszkolnej Panią M. Wójcik, która na co dzień zajmuje się działalnością artystyczną. Pod czas zajęć dzieci miały możliwość poznać jak powstaje filc oraz wyroby z niego. Wspólnie z Panią Moniką dzieci wykonały mały filcowy kocyk. Następnie dzieci brały udział w tworzeniu własnych obrazków na podstawie zagadki i dekorowaniu otrzymanych owieczek. Tego dnia wszystkie dzieci pracowały z entuzjazmem, a efektem ich pracy jest wystawka pięknych obrazków.

 

Sukces naszych przedszkolaków

Dnia 29 maja 2018r. w Przedszkolu w Trawnikach został zorganizowany konkurs wokalny „Śpiewam dla mamy i taty”. Do konkursu zgłoszono 2 reprezentantki naszego przedszkola: Polę Lewandowską oraz Emilię Kapełuś. Obie dziewczynki zostały docenione i nagodzone przez jury, które przyznało im pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Gorąco gratulujemy!!!

 

II edycja konkursu - "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato"

Przez cały tydzień (tj. w dn.19.02.2018r.- 23.02.2018r.) zapraszaliśmy do naszego przedszkola rodziców aby popularyzowali literaturę dziecięcą wśród dzieci. Naszą akcję czytelniczą rozpoczęliśmy od książek  H. Łochockiej. Rodzice czytali również książki H. Bechlerowej

(„ Śniadanie zajączka”) i M. Rosińskiej („Co się zdarzyło w pluszątkowie”). Popularnością wśród dzieci cieszyły się także „Jednominutowe bajeczki.”

 

 

Poznajemy zawody w przedszkolu

Już od najmłodszych lat dzieci zadają sobie pytanie: „Kim będę, gdy dorosnę?”. Dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawicieli różnych zawodów, czyli naszych Kochanych Rodziców. Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka, kuriera, bankowca, myśliwego oraz fryzjera. Każdy zaproszony gość opowiedział o swoim zawodzie oraz zaprezentował akcesoria związane z jego wykonywaniem.

Pani strażak wraz z synem Alanem w specjalnych ubraniach koszarowych opowiedziała  o tym, jak gaszone są pożary, w jakich sytuacjach wzywana jest pomoc strażaków, a ponadto zaprezentowała sposób rozwijania i zwijania węża pożarniczego. Przedszkolaki przekonały się, iż zwijanie węża jest bardzo trudnym zadaniem.

Pan kurier – tata Alicji - przyjechał do nas samochodem dostawczym, którym na co dzień dostarcza przesyłki i paczki. W trakcie wizyty w przedszkolu opowiedział nam o głównym zadaniu kurierów, czyli odbieraniu przesyłek od klientów i dostarczaniu ich do wyznaczonego miejsca. Przy pomocy filmów zaprezentował sposób nadawania przesyłek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. A na koniec przygotował dla każdego przedszkolaka przesyłkę, którą dzieci samodzielnie musiały zapakować i dostarczyć do swoich domów.

Mama Zuzi – bankowiec – przybyła do nas z liczarką pieniędzy i zaprezentowała sposób przeliczania monet za pomocą tej maszyny. Opowiedziała nam o wszystkich transakcjach, które można przeprowadzić w banku. Dzieci miały też okazję rozpoznawania i nazywania walut, tj. złoty, euro, dolar czy funt. Dodatkowo przy pomocy testerów poznały sposoby rozpoznawania banknotów fałszywych. A na koniec Przedszkolaki dostały banknoty i monety, które szybko wylądowały w ich brzuszkach.

Z dużym entuzjazmem dzieci poznawały zawód myśliwego. Dowiedziały się, iż myśliwy zajmuje się sadzeniem drzewek, dokarmianiem zwierząt, ich selekcją czy reprodukcją oraz poznały różnicę między myśliwym a leśnikiem. Wielką atrakcją dla dzieci było wysłuchanie sygnału rogu myśliwskiego oraz instrumentu odstraszającego dziki, a dodatkowo mogły samodzielnie na nich zagrać. Dzieci oglądały też zdobyte trofea, jak na przykład poroże i poznały różnice między rogiem a porożem.

Ostatnim zawodem jaki przedszkolaki miały okazję poznać – był zawód fryzjera. Pani fryzjerka – mama Patrycji - przyszła do nas z walizką różnych przyrządów, wśród nich znalazła się suszarka, lokówka, prostownica oraz przeróżne rodzaje szczotek i nożyczek oraz wiele innych akcesoriów. Podczas opowiadania o swoim ciekawym zawodzie wyczarowała na włosach naszych Przedszkolaków różne kolory. Chętnych było bardzo wiele, nawet chłopcy chcieli uczestniczyć w zabiegach fryzjerskich. Tak zakończył się nasz tydzień  z zawodami, ale z pewnością wkrótce ktoś ciekawy zawita w nasze progi. Z całego serca dziękujemy zaangażowanym gościom za poświęcony czas, przekazaną nam wiedzę i słodkie niespodzianki!

„Przeżyjmy to jeszcze raz”- wspomnienia z „jesiennych” wydarzeń grupy 5- 6-latków

„Nasz klasowy kącik”

Od miesiąca września grupa  5- 6-latków pod okiem swojej wychowawczyni z wielkim entuzjazmem zaczęła nauczanie.  Dzieci prezentowały wytwory swoich prac w kąciku dla rodziców, który systematycznie zmieniały i wzbogacały w kolejnych miesiącach nauki. Powstały kącik z pomocą rodziców, każdego dnia dostarcza wszystkim miłych wrażeń estetycznych i ukazuje dary i piękno przyrody.

„Akcja czytelnicza „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”

Od 9 października 2017 roku do 13 października 2017 roku w ramach Jesiennego Festiwalu Książek, organizowanego przez bibliotekarza szkolnego prowadziliśmy w naszej zerówce akcję czytelniczą pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, w której udział wzięli nasi rodzice. Miło było posłuchać bajek i ciekawych opowieści czytanych przez naszych bliskich.

„ Witaminki dla całej przedszkolnej rodzinki-  czyli nasza surówka z marchewki i jabłka

W  październiku kiedy  liście z drzew leciały  sześciolatki wiedzę na temat warzyw, owoców sadu i ogrodu  zdobywały.  Pod kierunkiem  wychowawczyni i zaproszonego rodzica pyszną surówkę z marchewki i jabłka wykonały. Puste miseczki dzieci świadczyły, że lubią one „naturalne witaminki”.

„Jesienne dynie”- warsztaty plastyczne

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią M. Wójcik, która na co dzień  zajmuje się działalnością artystyczną. Przeprowadziła ona warsztaty plastyczne dla naszej grupy, podczas których dzieci wykonały piękne dynie i umieściły je w klasowym kąciku.

„Królewski medalion”- oglądamy teatrzyk

W październiku mieliśmy okazję poczuć się jak w teatrze, oglądając teatrzyk „Królewski medalion”. Gra aktorów była znakomita i w skupieniu obejrzeliśmy całe przedstawienie.

„Poznajemy różne zawody”- wycieczka do Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego w Trawnikach

W listopadzie z niecierpliwością czekaliśmy na wyjazd do Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego w Trawnikach. Mieliśmy tam okazje m.in. poznać zawód fryzjera, kosmetyczki, mechanika. Dziewczynkom spodobały się wykonane fryzury i pomalowane paznokcie przez uczennice tamtejszego ośrodka. Chłopców oczywiście zafascynowały różne maszyny, w tym metkownica. Wspomnienia z tej wycieczki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

„Jesienny bal pod kasztanem”- impreza integracyjna

W listopadzie kiedy były pluchy na dworze, smutno, ponuro, wiatr hulał za oknami  przedszkolaki

wspólnie z panią Jesienią i rodzicami  bawiły się na „Jesiennym balu pod kasztanem”, podczas którego Pani Dyrektor na dzielnego przedszkolaka pasowała wszystkie nowe dzieci.

„Spotkanie z Mikołajem”

W grudniu oczekiwaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. Nauczyliśmy się wierszy i piosenek aby nimi przywitać tego wspaniałego gościa. Zgodnie z tradycją Święty Mikołaj przybył do nas 6 grudnia. Nie zabrakło w tym dniu oczekiwanych prezentów i radości ze wspólnej zabawy.

Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia dobrze pamiętamy i chętnie do nich powracamy. Do obejrzenia z nich zdjęć serdecznie wszystkich zapraszamy.
 

Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - sukces reprezentantki naszego przedszkola Emilki Kapełuś

Dnia 23.05.2018 roku reprezentantka naszego przedszkola Emilia Kapełuś wystąpiła na scenie w Rykach podczas Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. Była jedną z 23 uczestników konkursu i zaśpiewała piosenkę pt. „Maszeruje wiosna.” Swym głosem oczarowała jury, które w kategorii dzieci 6- 10 lat przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy Emilce i cieszymy się, że mamy w naszym przedszkolu tak pięknie śpiewającego „słowika.”

"Domek Pani Jesieni" - wyniki konkursu

W październiku  ogłoszono konkurs plastyczny „Domek Pani Jesieni”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach.  Prace należało składać do organizatorów konkursu tj.: Wioletta Siodłowska, Dorota Serej, Anna Hanc do dnia 10 listopada 2017 roku.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów.

 Skład komisji : Katarzyna Kowalczyk, Wiesława Rzedzicka.

Wytypowano 11 prac, które zostaną nagrodzone i 4 prace wyróżnione.

Dnia 16 listopada 2017 roku, podczas  Święta Szkoły wręczono nagrody i dyplomy.

Nagrody otrzymali:

 1. Martyna Skrzypacz kl.II
 2. Alan Marzęda 5l.
 3. Natalia Michałowska 6l.
 4. Jakub Rzeźnik kl.II
 5. Filip Masolak kl.I
 6. Wiktoria Kasperek, Maja Lichowska kl.II
 7. Oliwia kl.IV, Pamela kl.II, Jakub 5l. Wójcik
 8. Natalia Włusek 6l.
 9. Nikola Kulik kl.III
 10. Gabriel Stefaniak kl.I
 11. Gabriela 6l., Zuzanna 3l. Bednarczyk

Wyróżnienie :

 1. Emilia Kapełuś 5l.
 2. Diana Kapełuś kl.III
 3. Adrian Kapełuś kl.II
 4. Karolina Zalewska kl.VI

Pozostali:

 1. Amelia Sidor 5l.
 2. Julia parada kl.II
 3. Pola Lewandowska 4l.
 4. Antoni Kucharski 4l.
 5. Helena Przybylska 6l.
 6. Aleksandra Maik 4l.
 7. Maja Stefańska 3l.
 8. Jakub Chudy 5l.
 9. Ksawery Okoński 4l.
 10.  Adam Chudy 3l.
 11.  Patrycja Zielonka 5l.
 12.  Nikola kl.II, Adrian 5l. Pietrzyk
 13.  Oliwia Chrześcijan 5l.
 14.  Błażej Kucharski kl.I
 15.  Mikołaj Oleksiejuk, Mikołaj Pasternak kl.III
 16.  Michał Malec 6l.
 17.  Amelia Pawlak kl.I
 18.  Arek Malec 4l.
 19.  Martyna 6l., Kacper kl.III Tarnowscy
 20.  Patryk Waryszak 6l.
 21.  Lena Wójcik 6l.
 22.   Nikodem Maik kl.II

Szukaj

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

Infolinia dla dzieci

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.20 - 14.05
 8. 14.10 - 14.55
 9. 15.00 - 15.45

 

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
411
Odsłon artykułów:
133280
4---Kopia.jpg