środa, 21 08 2019

Przedszkole

Podstawowa

Plan lekcji

QR

Biskupice

Przedszkole

Przedszkole Samorządowe

Przedszkole Samorządowe wchodzi w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Biskupicach. Naszą społeczność przedszkolną tworzą dwie grupy, podzielone wg wieku dzieci. Grupa 3,4-latków oraz grupa dzieci realizujących obowiązkowe przygotowanie przedszkolne (5-latki). Przedszkole dysponuje pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu wychowawczo-dydaktycznego i opieki (bardzo duże, słoneczne i przestronne sale, sala ruchowa „Radosna Szkoła”, stołówka, 2 łazienki, szatnia oraz kuchnia z zapleczem kuchennym, w której przyrządzane są posiłki.). Sale zajęć są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz zabawki z atestami. Ogród otaczający przedszkole jest ogrodzony i wyposażony w piaskownice oraz sprzęt i zabawki ogrodowe. Jest to doskonałe miejsce do zabawy na świeżym powietrzu oraz prowadzenia doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Dzięki temu, że przedszkole jest małe, dokładnie analizuje się tu potrzeby i oczekiwania dzieci, rodziców i nauczycieli. Duży nacisk kładzie się na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań naszych podopiecznych. W razie potrzeby dzieciom udzielana jest pomoc przez różnych specjalistów pracujących w naszej placówce (zajęcia logopedyczne, pedagog szkolny). Bieżące rozmowy z rodzicami, obserwacje, organizacja zajęć otwartych, konsultacje i zebrania, badania ankietowe, wywiady służą rozpoznawaniu i zaspakajaniu na bieżąco oczekiwań i potrzeb naszej społeczności przedszkolnej. Przedszkole świadczy wysoki poziom usług edukacyjnych. Panuje w nim atmosfera życzliwości, otwartości i zaufania. Jest miejscem dobrej i twórczej zabawy. W pracy dydaktyczno-wychowawczej stosowane są metody aktywizujące, sprzyjające odkrywaniu świata i korzystania z jego dobrodziejstw. Przedszkole ma jasno określone cele i konsekwentnie dąży do ich osiągnięcia. Wszyscy pracownicy przedszkola to ludzie, którzy kochają dzieci i potrafią nawiązać z przedszkolakami bliski, serdeczny, oparty na wzajemnym zaufaniu kontakt. Swoją pracę traktują jako powołanie, którym jest możliwość bycia uczestnikiem procesu twórczego rozwoju osobowości naszych wychowanków.

 Regulamin Rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Biskupicach >>>>>tutaj

 

Poznajemy ciekawe zawody- zdjęcia

07.06.2019r.w naszym przedszkolu odbyły się 2 spotkania z ciekawymi ludźmi.  Dzieci z grupy 3-4- latków miały możliwość bliżej poznać pracę strażaka oraz pszczelarza. Maluszki choć przez chwilę mogły wcielić się w nową rolę poprzez udostępnione im rekwizyty. Może w przyszłości wybiorą taki właśnie zawód jak np. strażak.

Dzień otwarty w przedszkolu i piknik rodzinny - zdjęcia

Dnia 31 maja 2019 roku powitaliśmy w naszych przedszkolnych progach przyszłych przedszkolaków. Mieli oni okazję bliżej poznać naszą placówkę, uczestniczyć w pierwszych zajęciach, wspólnie pobawić się zabawkami. Kolejnymi gośćmi w tym dniu byli rodzice naszych przedszkolaków, którym dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Później były wspólne tańce i zabawy oraz piknik. Zarówno pogoda jak i dobry humor wszystkim tego dnia dopisywał. 

Piknik rodzinny w przedszkolu - zaproszenie

ZAPROSZENIE

"Mamo! Tato! Chodźcie z nami! Damy Wam - łąkę.
Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.
Do wąchania, słuchania, patrzenia
A do łąki dodamy życzenia….”

KOCHANI RODZICE! Serdecznie zapraszamy Was w nasze progi na przygotowaną uroczystość z okazji Waszego Święta (piknik rodzinny)

dnia 31 maja 2019r. o godz. 9.30.

Przebieg uroczystości:

 1. 09.30 - Uroczyste wręczenie nagród uczestnikom VIII Międzygminnego Konkursu Matematycznego „Kangurek 2019”
 2. 09.40 - Część artystyczna (Montaż słowno- muzyczny dla mamy i taty).
 3. Piknik rodzinny- wspólne tańce i zabawy z rodzicami, zabawy plastyczne, zręcznościowe, słodki poczęstunek.

 

Dzień otwarty w przedszkolu

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

W BISKUPICACH

ZAPRASZA

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM NA

 DZIEŃ OTWARTY

 

Przyszły przedszkolaku!

dnia 31 maja 2019 roku o godzinie 8.30

przyjdź do naszego przedszkola z mamą, tatą, babcią…

 • Zwiedzisz nasze przedszkole
 • Poznasz się ze swoją panią
 • Weźmiesz udział w zajęciach adaptacyjnych
 • Dowiesz się co przygotować do przedszkola
 • Pobawisz się zabawkami z innymi dziećmi

Miejsce spotkania: Zespół Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach / Sala „E”

 

Dzień Babci i Dziadka oraz zabawa choinkowa w przedszkolu

Dnia 31 stycznia 2019 roku w przedszkolnych progach dzieci powitały swoich kochanych dziadków. Z okazji ich święta przygotowały wiersze i piosenki oraz własnoręcznie wykonane upominki. Tego dnia nie zabrakło wspólnych tańców z babcią i dziadkiem, różnych konkursów czy wspólnego poczęstunku. Po zakończonej zabawie z dziadkami rozpoczęła się zabawa choinkowa. Dzieci przebrane w stroje karnawałowe wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki.

 

Jasełka w przedszkolu 2018

20 grudnia 2018 roku dzieci z Przedszkola wystawiły Jasełka bożonarodzeniowe dla swoich rodziców i bliskich.  Kolędami, pastorałkami,  swoimi strojami oraz wspólnym składaniem sobie życzeń i łamaniem się opłatkiem dzieci stworzyły niesamowity nastój. Każdy mógł poczuć, że jest to magiczny czas, czas oczekiwania  kiedy wszystkim nam Chrystus się narodzi.

 

Świąteczne warsztaty w przedszkolu

 Od wielu lat kultywujemy tradycje bożonarodzeniowe w naszym Przedszkolu poprzez różne, podejmowane  działania.  W tym roku w grupie maluszków odbyły się  warsztaty artystyczne i kulinarne. Na warsztatach artystycznych dzieci pod kierunkiem zaproszonego gościa Pani Barbary W. oraz wspólnie z rodzicami uczyły się różnych sposobów zdobienia bombek. Każde dziecko miało okazję wykonać piękną ozdobę choinkową, którą mogło obdarować kogoś bliskiego. Na kolejnych warsztatach kulinarnych maluszki ozdabiały pierniczki upieczone przez rodzica. Praca dzieci odbywała się pod fachowym okiem ich rodziców lub bliskich.  Ozdobione pierniczki wyglądały przepięknie i apetycznie więc nie zabrało też ich degustacji.

 

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

6 grudnia 2018 roku powitaliśmy w naszym Przedszkolu Świętego Mikołaja. Był to dla dzieci szczególny dzień nie tylko otrzymania wymarzonego prezentu ale także wspólnej zabawy z Mikołajem, rówieśnikami i rodzicami.  Dzieci zapewniły Mikołaja że będą zgodnie bawić się i pilnie uczyć i z niecierpliwością oczekiwać jego przyjścia za rok.

 

Zimowo - świąteczny kącik przedszkolaków

Zima zagościła nie tylko w przyrodzie ale także w naszym przedszkolnym  kąciku maluszków, którego chlubą jest duży i piękny  bałwan wykonany przez rodzica Panią Beatę M. Nasz kącik zdobią też prace wykonane przez dzieci.  Każdego dnia jest nam miło popatrzeć  na te wszystkie elementy zimowe i świąteczne i oczywiście na bałwanka, który swym uśmiechem wita codziennie  przedszkolaków.

 

Wizyta górnika w przedszkolu

Jak wszystkim wiadomo, 6 grudnia obchodzimy święto wszystkich górników - Barbórkę. Z tej okazji w poniedziałek nasze przedszkolaki mogły gościć w naszej placówce prawdziwego górnika. Nasz wspaniały gość – tata Lenki z grupy młodszej - opowiadał dzieciom jak wygląda Jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój galowy oraz roboczy. Przedszkolaki zadawały Panu górnikowi wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.

Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gościa w przedszkolu, niektórzy z nich postanowili zostać górnikami. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, dzieci podziękowały górnikowi za wizytę i miłe spotkanie, a ten odwdzięczył im się za zaproszenie słodkim upominkiem.

Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy:)

 

Przedszkolna Olimpiada Sportowa

Dnia 28 września odbyła się „Przedszkolna Olimpiada Sportowa”. Dzieci miały okazję zmierzyć się w następujących konkurencjach:

- tor przeszkód,

- rzuty do kosza,

- strzały na bramkę,

- rzuty woreczkiem do celu,

- strzały na tarczę.

We wszystkich konkurencjach dzieci mogły zdobyć określoną liczbę punktów. Najwięcej punktów i tym samym Przedszkolnym Olimpijczykiem zostali:

Marcel Popielecki

Alicja Namiota

Maja Pomorska

Filip Jonik

Adrian Pietrzyk

Zwycięzcom gratulujemy wygranej! Tego dnia dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy sportowe jak ta Olimpiada, przyczynią się do wychowania zdrowych, radosnych, pełnych pozytywnej energii dzieci.

Andrzejkowy bal z pluszowym misiem

27 listopada dzieci z obu grup przedszkolnych świętowały dzień Pluszowego Misia. Był piękny bal, tańce z misiem, zgadywanki, wyklejanki, słodkie niespodzianki i konkurs na najładniejszą MISIOWĄ CZAPKĘ/OPASKĘ, a wszystko pod okiem wychowawców przedszkola oraz p. Janiny Zielińskiej z Biblioteki Publicznej w Biskupicach.

W drugiej części naszego spotkania dzieci poznały stary, ludowy zwyczaj, czyli wróżby andrzejkowe. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła wróżba „Koło szczęścia”, „Buty”, oraz inne wesołe zabawy – np. taniec ze wstążkami. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

ZAPRASZAMY DO GALERII!!!

Wyprawka przedszkolna dla dzieci 5 i 6 - letnich

 1. Blok rysunkowy A4 biały
 2. Blok techniczny A4 biały
 3. Blok rysunkowy A4 z kolorowymi kartkami (papier kolorowy)
 4. 2 bloki techniczne A4 z kolorowymi kartkami
 5. Teczka z gumką
 6. Nożyczki (zaokrąglone końce)  
 7. Klej
 8. Flamastry/mazaki
 9. Plastelina
 10. Kredki typu „bambino”
 11. Kredki ołówkowe
 12. Piórnik na kredki (zasuwany)
 13. Ołówek
 14. Gumka
 15. Temperówka
 16. Farby plakatowe + pędzelek
 17. Fartuszek ochronny
 18. Bibuła karbowana (krepina – 1 dowolny kolor)
 19. Ciapy łatwe do zakładania + worek na ciapy
 20. Komplet odzieży na zmianę (do pozostawienia w szatni)
 21. Komplet odzieży gimnastycznej
 22. Chusteczki higieniczne (1 pudełko + 1 małe opakowanie)
 23. Chusteczki nawilżane
 24. Kolorowanka
 25. Zeszyt A5 – 16k (dowolny)
 26. Zeszyt A5 w kratkę
 27. Zeszyt A5 w trzy linie

WSZYSTKIE RZECZY PROSZĘ PODPISAĆ

 

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej dnia 21 listopada 2018r. dołączyły do grona pełnoprawnych przedszkolaków. Maluszki zaprezentowały krótki program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem pani Wioletty Siodłowskiej. Nie zabrakło w nim piosenek, wierszyków, tańców związanych z przedszkolem. Do występów brawami zachęcali ich rodzice, zaproszeni goście  oraz starszaki. Później odbył się akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor ZPO Teresa Kuśmierzak. Maluszki otrzymały dyplomy oraz upominki od starszych kolegów z gr. 5-6-latków oraz słodkie rożki obfitości. Po uroczystości odbyły się wspólne zabawy i tańce z rodzicami. Gratulujemy dzieciom udanego występu i serdecznie witamy ich w gronie przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Biskupicach.

 

Wyprawka przedszkolna dla dzieci 3 i 4 - letnich

 • Ciapy
 • Worek na ciapy
 • Zapasowe ubranie
 • Teczka na gumkę
 • Nożyczki z zaokrąglonym końcem
 • Klej
 • 1 bibuła karbowana (kolor dowolny)
 • Kredki bambino
 • 1 blok biały A4
 • 1 blok biały techniczny A4
 • 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami A4
 • Papier wycinankowy
 • Farby plakatowe z pędzelkiem/ farby akwarelowe dla dz. 3- letnich+ fartuszek ochronny
 • Plastelina
 • Dowolna Kolorowanka
 • Piórnik
 • Chusteczki higieniczne ( w pudełku)+ chusteczki nawilżane

 Wszystkie przybory należy podpisać

 

Mali badacze - przedszkole

W ostatnim czasie Przedszkolaki z grupy „0” miały okazję zostać prawdziwymi badaczami przyrody. W poniedziałek, 15 października, dzieci poznały różne gatunki orzechów oraz rozpoznawały cechy ich różniące, tj. kształt, smak, zapach. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na korzystne właściwości orzechów dla naszego zdrowia.

W kolejnych dniach dzieci poznawały właściwości fizyczne szkła, cukru i mleka. Na zajęciach przekonały się, że dźwięk wydobywa się nie tylko z instrumentów. Wystarczyły 3 szklanki napełnione wodą oraz łyżka, aby stworzyć „szklaną muzykę”. Tego dnia dowiedziały się również, że mleko można rozcieńczyć wodą, a dodając do mleka kolorowe barwniki można stworzyć „mleczny obrazek”.

W piątek, 19 października, przedszkolaki samodzielnie przystąpiły do badania i określania właściwości fizycznych węgla i dowiedziały się, że jest twardy, czarny i błyszczący; brudzi ręce; można nim rysować, a także, że nie rozpuszcza się w wodzie.

Na ostatnich zajęciach dzieci poznały tajemnice wody, a mianowicie stany skupienia wody i ich właściwości. Po tych zajęciach każdy przedszkolak potrafi opisać, jak wygląda krążenie wody w przyrodzie, a dodatkowo dowiedziały się, które przedmioty toną w wodzie, a które w niej pływają.

Pogoda ostatnio nie sprzyja spacerom, dlatego dzieci postanowiły pobawić się kolorami w sali: połączyły ze sobą farbę czarną i białą, co doprowadziło do uzyskania barwy szarej. A później to już tylko zabawa w tworzeniu obrazka przedstawiającego „jesienną szarugę”.

Zapraszamy do galerii!!!

 

Wycieczka przedszkolaków do Lublina

Dnia 18 czerwca 2018 roku dzieci z Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Magic Park” w Lublinie. Dzieci miały do dyspozycji 3-poziomowy rurowy plac zabaw, dmuchany labirynt, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe, zjeżdżalnie spiralne, labirynty i tory przeszkód. Zabawom nie było końca. W specjalnie wyznaczonej sali każdy, kto poczuł zmęczenie mógł odpocząć oraz posilić się. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw szybko dobiegł końca i przedszkolaki musiały pożegnać się z tym niezwykłym miejscem. Mimo zmęczenia na twarzach dzieci malował się uśmiech a pozytywne wrażenia towarzyszyły im przez kolejne dni…

Mali piekarze - lepienie pieczywa z masy solnej.

16 października 2018 roku w grupie 3-4- latków odbyły się zajęcia poświęcone piekarni i pracy piekarza. Dzieci  poznały proces powstawania chleba oraz różne rodzaje pieczywa.  Maluszki tego dnia chętnie zamieniły się w piekarzy. Z ogromnym zaangażowaniem ugniatały ciasto, formowały własne chlebki i bułeczki z masy solnej oraz  wycinały foremkami ciasteczka. Po zakończeniu pracy,  pieczywo zostało odłożone do wyschnięcia. Następnego dnia  wykonane chlebki i bułeczki dzieci pomalowały farbami i odłożyły po raz kolejny do wyschnięcia w kąciku tematycznym „Piekarnia. ” Wykonane pieczywko posłużyło dzieciom do zabawy podczas kolejnych dni pobytu w przedszkolu. Każde dziecko chciało być piekarzem i sprzedawcą oraz zrobić zakupy w naszym „przedszkolnym sklepie”. Zabawa w piekarzy bardzo się dzieciom podobała, szczególnie  lepienie z masy solnej.

 

Wyjście przedszkolaków do biblioteki publicznej w Biskupicach

W pewien słoneczny czerwcowy dzień dzieci z Przedszkola udały się do Biblioteki Publicznej w Biskupicach. Czekała tam na nas Pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz okazję do wysłuchania zabawnej, wierszowanej historyjki pt. „Kocie łakocie” czytanej przez Panią bibliotekarkę. Ponadto P. Janina przygotowała dla dzieci ciekawe zagadki „Mądrej Sówki” dotyczące baśni, bajek i opowiadań znanych i lubianych przez dzieci. Za każdą poprawną odpowiedź przedszkolaki otrzymywały nagrody. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechami na twarzach i obiecały wrócić tam wkrótce ze swoimi rodzicami.

Wycieczka przedszkolaków do sklepu spożywczego

10 października 2018 roku nasze maluszki wraz z rodzicami były z wizytą w sklepie spożywczym „Delikatesy” w Biskupicach. Wycieczkę rozpoczęły od przejścia przez miejscowy targ gdzie mogły zaobserwować pracę ludzi, kupujących oraz sprzedawane towary. W sklepie dzieci rozpoznawały owoce i warzywa, o których uczyły się w przedszkolu, rozmawiały ze sprzedawczynią o pracy w sklepie. Zrobiły zakupy w postaci smacznych jabłek, które po powrocie do placówki zjadły jako podwieczorek, bo dobrze pamiętają, że owoce i warzywa to same witaminki. Cele naszej wycieczki zostały zrealizowane. Wiemy jak zachować się w sklepie, na czym polega praca sprzedawcy i jakie towary możemy w nim kupić .

 

Imprezy z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka 30.05.2018 roku zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu następujące imprezy:
 
* Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków, podczas którego dzieci poznały naszą placówkę, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i zajęciach plastycznych:

* Piknik rodzinny, na którym wręczyliśmy nagrody laureatom VII Międzygminnego Konkursu Matematycznego "Kangurek 2018" oraz zaprezentowaliśmy montaż słowno- muzyczny pt. "Cała łąka dla mamy i taty" przygotowany przez dzieci pod kierunkiem wychowawców z Przedszkola.

 

Jesienne zajęcia i działania twórcze w młodszej grupie przedszkolnej

Na przełomie września i października dzieci z grupy 3-4-latków poznawały oznaki i dary jesieni podczas przedszkolnych zajęć. Rozpoznawały m.in. owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Dzieci wykonały bardzo smaczne szaszłyki i koreczki owocowe. Bawiły się także jesiennymi listkami, z których zrobiły piękne obrazy oraz wykonały jeżyka. Do „spiżarni przedszkolnej” umieściły przetwory na zimę wykonane w formie plastycznej. Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy przed naszą salą jesienny kącik przyrody, który stale wzbogacamy naturalnymi darami jak i pracami plastyczno- technicznymi naszych maluszków. Z  dumą możemy stwierdzić, że kolorowa jesień zagościła  już w naszym przedszkolu.

 

Sukces naszych przedszkolaków

Dnia 29 maja 2018r. w Przedszkolu w Trawnikach został zorganizowany konkurs wokalny „Śpiewam dla mamy i taty”. Do konkursu zgłoszono 2 reprezentantki naszego przedszkola: Polę Lewandowską oraz Emilię Kapełuś. Obie dziewczynki zostały docenione i nagodzone przez jury, które przyznało im pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Gorąco gratulujemy!!!

 

Poznajemy owoce - zajęcia w przedszkolu

W pierwszym tygodniu października Przedszkolaki z grupy „0” rozmawiały o owocach i warzywach, które można spotkać w polskich sadach i ogrodach. Dodatkowo wzbogacały swój kącik jesienny o wyżej wymienione dary jesieni. Dzięki tym zbiorom - w czwartek - dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej owocom zbieranym z polskich drzew i dzięki tym obserwacjom, określały kształty, zapach oraz smak poszczególnych owoców. Oprócz owoców krajowych Przedszkolaki miały okazję poznać owoce egzotyczne, a próbowanie jednego z nich (cytryny) wywoływało wśród dzieci „skwaszone” - wesołe miny. Na zakończenie zajęć dzieci porównywały wielkość i ilość pestek występujących w owocach i założyły swój pierwszy kącik badawczy. Mamy nadzieję, że pielęgnacja naszych nasionek przyczyni się do posadzenia w przyszłości drzewa owocowego w ogrodzie szkolnym.

Czytaj więcej: Poznajemy owoce - zajęcia w przedszkolu

Poznajemy zawody w przedszkolu

Już od najmłodszych lat dzieci zadają sobie pytanie: „Kim będę, gdy dorosnę?”. Dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawicieli różnych zawodów, czyli naszych Kochanych Rodziców. Dzieci miały okazję poznać zawód strażaka, kuriera, bankowca, myśliwego oraz fryzjera. Każdy zaproszony gość opowiedział o swoim zawodzie oraz zaprezentował akcesoria związane z jego wykonywaniem.

Pani strażak wraz z synem Alanem w specjalnych ubraniach koszarowych opowiedziała  o tym, jak gaszone są pożary, w jakich sytuacjach wzywana jest pomoc strażaków, a ponadto zaprezentowała sposób rozwijania i zwijania węża pożarniczego. Przedszkolaki przekonały się, iż zwijanie węża jest bardzo trudnym zadaniem.

Pan kurier – tata Alicji - przyjechał do nas samochodem dostawczym, którym na co dzień dostarcza przesyłki i paczki. W trakcie wizyty w przedszkolu opowiedział nam o głównym zadaniu kurierów, czyli odbieraniu przesyłek od klientów i dostarczaniu ich do wyznaczonego miejsca. Przy pomocy filmów zaprezentował sposób nadawania przesyłek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. A na koniec przygotował dla każdego przedszkolaka przesyłkę, którą dzieci samodzielnie musiały zapakować i dostarczyć do swoich domów.

Mama Zuzi – bankowiec – przybyła do nas z liczarką pieniędzy i zaprezentowała sposób przeliczania monet za pomocą tej maszyny. Opowiedziała nam o wszystkich transakcjach, które można przeprowadzić w banku. Dzieci miały też okazję rozpoznawania i nazywania walut, tj. złoty, euro, dolar czy funt. Dodatkowo przy pomocy testerów poznały sposoby rozpoznawania banknotów fałszywych. A na koniec Przedszkolaki dostały banknoty i monety, które szybko wylądowały w ich brzuszkach.

Z dużym entuzjazmem dzieci poznawały zawód myśliwego. Dowiedziały się, iż myśliwy zajmuje się sadzeniem drzewek, dokarmianiem zwierząt, ich selekcją czy reprodukcją oraz poznały różnicę między myśliwym a leśnikiem. Wielką atrakcją dla dzieci było wysłuchanie sygnału rogu myśliwskiego oraz instrumentu odstraszającego dziki, a dodatkowo mogły samodzielnie na nich zagrać. Dzieci oglądały też zdobyte trofea, jak na przykład poroże i poznały różnice między rogiem a porożem.

Ostatnim zawodem jaki przedszkolaki miały okazję poznać – był zawód fryzjera. Pani fryzjerka – mama Patrycji - przyszła do nas z walizką różnych przyrządów, wśród nich znalazła się suszarka, lokówka, prostownica oraz przeróżne rodzaje szczotek i nożyczek oraz wiele innych akcesoriów. Podczas opowiadania o swoim ciekawym zawodzie wyczarowała na włosach naszych Przedszkolaków różne kolory. Chętnych było bardzo wiele, nawet chłopcy chcieli uczestniczyć w zabiegach fryzjerskich. Tak zakończył się nasz tydzień  z zawodami, ale z pewnością wkrótce ktoś ciekawy zawita w nasze progi. Z całego serca dziękujemy zaangażowanym gościom za poświęcony czas, przekazaną nam wiedzę i słodkie niespodzianki!

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w przedszkolu

Poniedziałek w grupie „0” spodobałby się każdemu smakoszowi owoców krajowych, jak i egzotycznych. Na początek dzieci miały za zadanie wykonać papierowy koszyczek z owocami, ale żeby utrudnić im to zadanie, owoce do koszyka trafiały za pomocą słomki. A kiedy uporaliśmy się z tym ćwiczeniem, przyszedł czas na przygotowanie sali, przyborów, składników oraz samych przedszkolaków do zajęć kulinarnych. Każde dziecko starannie umyło ręce oraz założyło fartuszek ochronny oraz czepek. Dzięki pomocy naszym drogim mamom z kiwi czy pomarańczy szybko zniknęły skórki i dzieci mogły kroić owoce na mniejsze cząstki. Zaś jeden tata zajął się arcytrudnym zadaniem, ponieważ musiał otworzyć wszystkie puszki z ananasami i brzoskwiniami. Zalewa z tych owoców posłużyła nam jako dodatek do sałatki w postaci pysznego soku. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiadomo, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że same dzieci ją przyrządzały. Dzięki tym zajęciom każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

 

Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - sukces reprezentantki naszego przedszkola Emilki Kapełuś

Dnia 23.05.2018 roku reprezentantka naszego przedszkola Emilia Kapełuś wystąpiła na scenie w Rykach podczas Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. Była jedną z 23 uczestników konkursu i zaśpiewała piosenkę pt. „Maszeruje wiosna.” Swym głosem oczarowała jury, które w kategorii dzieci 6- 10 lat przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy Emilce i cieszymy się, że mamy w naszym przedszkolu tak pięknie śpiewającego „słowika.”

Zajęcia taneczne w przedszkolu - grupa "0"

W czwartek, 4 października, ruszyły pierwsze zajęcia taneczne w grupie „0”. Ponownie prowadzi je Pani Anna Chrzan. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem rozpoczęły swoją przygodę z tańcem w nowym roku przedszkolnym. Zapraszamy do obejrzenia naszych pierwszych tanecznych kroków.

Spacer przedszkolaków na łąkę

W piękny majowy dzień dzieci z Przedszkola wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące i wykonały bukiet z kwiatów tam zebranych.

Szukaj

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 sierpień 2019
2
Data : 2 sierpień 2019
3
Data : 3 sierpień 2019
4
Data : 4 sierpień 2019
5
Data : 5 sierpień 2019
6
Data : 6 sierpień 2019
7
Data : 7 sierpień 2019
8
Data : 8 sierpień 2019
9
Data : 9 sierpień 2019
10
Data : 10 sierpień 2019
11
Data : 11 sierpień 2019
12
Data : 12 sierpień 2019
13
Data : 13 sierpień 2019
14
Data : 14 sierpień 2019
15
Data : 15 sierpień 2019
16
Data : 16 sierpień 2019
17
Data : 17 sierpień 2019
18
Data : 18 sierpień 2019
19
Data : 19 sierpień 2019
20
Data : 20 sierpień 2019
22
Data : 22 sierpień 2019
23
Data : 23 sierpień 2019
24
Data : 24 sierpień 2019
25
Data : 25 sierpień 2019
27
Data : 27 sierpień 2019
28
Data : 28 sierpień 2019
29
Data : 29 sierpień 2019
30
Data : 30 sierpień 2019
31
Data : 31 sierpień 2019

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

Infolinia dla dzieci

Alarmuj!

.

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.25 - 13.10
 7. 13.20 - 14.05
 8. 14.10 - 14.55
 9. 15.00 - 15.45

 

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
451
Odsłon artykułów:
164970
1---Kopia.jpg