poniedziałek 8 sierpień 2022

Przedszkole

Podstawowa

Plan lekcji

QR

Biskupice

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Musimy być przygotowani na różny rozwój wydarzeń. Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązania będą tylko uzupełnieniem procesu edukacyjnego, a nie podstawowym narzędziem. Możliwość zastosowania niżej wymienionych narzędzi będzie wymagała od Państwa wykonania pewnych czynności i procedur. Narzędzia z których planujemy korzystać to: G-suit z aplikacją Classroom (Google), Oficce 365 z aplikacją Teams (Microsoft), strona internetowa szkoły oraz dziennik elektroniczny Librus. Poniżej podamy czynności i procedury jakie należy wykonać by można było korzystać z wyżej wymienionych usług.

 

G-suite (poczta, classroom, spotkania online i wiele innych) – firma Google

Każdemu uczniowi został przypisany tzw. adres mail służbowy. Aby uczeń mógł korzystać z tej usługi jest niezbędna Państwa zgoda. Proszę wykonać następujące czynności:

 1. Przeczytać warunki świadczenia usługi >>>>>tutaj
 2. Wyrazić zgodę. Można to zrobić na kilka sposobów:
 • z warunków świadczenia usług wydrukować stronę nr 1, wypełnić, podpisać i przynieść do sekretariatu szkoły lub przekazać wychowawcy klasy;
 • z warunków świadczenia usług wydrukować stronę nr 1, wypełnić, podpisać, zrobić skan, przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 • przyjść do sekretariatu szkoły i wypełnić zgodę na miejscu.
 1. Zalogować się do usługi na stronie: Link do strony logowania

- login: uczniowie otrzymają od wychowawcy lub na pierwszych zajęciach z informatyki,

- hasło pierwszego logowania: uczniowie otrzymają od wychowawcy lub na pierwszych zajęciach  informatyki.

 1. Zmienić hasło na własne.
 2. Potwierdzić warunki umowy.

Mamy nadzieję, że udało się Państwu wykonać powyższe czynności. Prosimy o wykonanie tych procedur do 10 września oraz po rozpoczęciu roku szkolnego przynajmniej raz dziennie logować się do poczty, w celu odczytania ewentualnych wiadomości. Usługa G-suite jest zsynchronizowana z dziennikiem elektronicznym. Na ten adres mail oraz dziennik elektroniczny będą przesyłane ważne informacje dla uczniów oraz kody do dołączenia na poszczególne zajęcia za pośrednictwem aplikacji Classroom. Zasady korzystania z aplikacji Classroom oraz spotkań online zostaną przedstawione uczniom bezpośrednio po rozpoczęciu roku szkolnego.

Ofice 365 (Teams, poczta, spotkania online i wiele innych) – firma Microsoft

Uczniowie klas V – VIII mają już swoje konta, znają podstawy pracy w aplikacji Teams. Loginy i hasła z poprzedniego roku szkolnego są takie same. Uczniowie klas I – IV otrzymają loginy i hasła pierwszego logowania po rozpoczęciu nowego roku szkolnego (na lekcjach informatyki lub przez wychowawców). Na pierwszych lekcjach informatyki zostaną uczniom przekazane informacje na temat pracy z wykorzystaniem narzędzi wchodzących w skład pakietu Office 365.

Link do strony logowania  >>>>>tutaj

Dziennik elektroniczny Librus

Dziennik elektroniczny wraz z pocztą służbową (G-suite) to narzędzia do podstawowej komunikacji online z rodzicami i uczniami.

Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z „Regulaminem korzystania z dziennika elektronicznego” >>>>>tutaj

Po przeczytaniu i zaakceptowaniu „Regulaminu korzystania z dziennika elektronicznego” przez rodziców otrzymają oni loginy (dla rodzica i ucznia) i hasła pierwszego dostępu.

Procedura odbioru kodów dostępu do dziennika elektronicznego.

 1. Kody dostępu do dziennika elektronicznego przekazują rodzicom/prawnym opiekunom, za okazaniem dowodu tożsamości na pierwszym spotkaniu z rodzicami, wychowawcy klas.
 1. Każdy rodzic/prawny opiekun potwierdza podpisem odbiór kodu na zbiorczej liście. Listę tę przechowuje administrator DE. Uczeń potwierdza odbiór kodu na liście.
 1. W późniejszym terminie kody dostępu wydaje sekretariat szkolny za okazaniem dowodu tożsamości. Odbiór kodu dostępu potwierdza się podpisem.
 1. Wydanie kodu dostępu innej osobie odbywa się na podstawie pisemnego upoważnienia zawierającego numer dowodu osobistego. Pisemne upoważnienia przechowuje sekretariat szkolny.
 1. W razie zgubienia kodów dostępu na pisemną prośbę rodzica/prawnego opiekuna nowe kody wydaje sekretariat szkolny w terminie do 7 dni od zgłoszenia problemu.
 2. Każdy rodzic/prawny opiekun   potwierdza podpisem na   zbiorczej liście zapoznanie   się z zasadami funkcjonowania DE. Listę przechowuje administrator DE.

Link do logowania do dziennika elektronicznego Librus >>>>>tutaj

 

Szukaj

E-Dziennik

Nauczanie zdalne

E-biblio

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

Infolinia dla dzieci

Infolinia 800080222

Alarmuj!

.

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.20 - 13.05
 7. 13.10 - 13.55
 8. 14.00 - 14.45
 9. 14.50 - 15.35

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
948
Odsłon artykułów:
907421
3---Kopia.jpg