Zachęcam do brania udziału w konkursach. Wierzę , że każdy uczeń naszej szkoły znajdzie coś dla siebie.
Wszystkie prace literackie oraz plastyczne proszę przesłać do 1.05.2020 r na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody, upominki na pierwszym zorganizowanym apelu zaraz po naszym powrocie do szkoły.
ü Integrowanie uczniów oraz pogłębianie i umacnianie więzi koleżeńskich, rodzinnych poprzez wspólny udział w konkursach i zabawach;
ü Integrowanie całej społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę
ü Promocja zdrowego odżywiania się.
ü Promocja szkoły w środowisku lokalnym.
ü Promocja zdrowego trybu życia
Harmonogram
Lp.
Zadanie
Sposób realizacji
Osoby odpowiedzialne
1.
Przygotowanie harmonogramu odchodów Dnia dziecka
Przygotowanie planu
harmonogramu obchodów "Dnia dziecka”
Joanna Grądkowska
Anna Niewęgłowska Maik
2
Przygotowanie plakatu i tablicy wejściowej
Wykonanie dekoracji na tablicach.
Anna Pawłowska
uczniowie ze świetlicy
3
Przygotowanie Sali do projekcji filmu
W klasie K zostanie zorganizowana projekcja filmu z serii "Śmietnik w mojej głowie" przygotowany przez fundację BOŚ.
Piotr Nabit, Kacper Sieńko,
Michał Łukasik
4
Przygotowanie stolików do degustacji
Przed wejściem do hali sportowej, na korytarzu zostaną umieszczone ławki przykryte obrusami, na nich będą znajdować się przekąski przygotowane ze zdrowych lekkich produktów przez wszystkie klasy z naszej szkoły.
Ola Pomorska , Sandra Wołosz
5
Przygotowanie rozgrywek sportowych
Na naszym boisku odbędą się zawody sportowe. Zostaną zebrane 4 grupy 5osobowe . Składy w grupach będą mieszane (rodzice, uczniowie, nauczyciele) Grupy zmierzą się ze sobą w 6 wybranych konkurencjach. Przewidywany czas zawodów to maksymalnie 60 minut. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w postaci "złotych jabłek" (soczystych owoców). Oprócz tego można będzie się zmierzyć w turnieju siatkówki oraz piłki nożnej. Czas turnieju w siatkówkę to 60 minut taki sam czas obowiązywać będzie piłkę nożną.
Wykaz Konkurencji dla klas I-III, IV-VI
1. Bieg w workach
2. Bieg z jajkiem na łyżce
3. Bieg ze szklanką wody
4. Bieg w parach ze związanymi nogami
5. Rozkładanie woreczków do szarf i zbieranie w drodze powrotnej.
6. Przeskoki na skakance.
7. W dogrywce aby wyłonić zwycięzcę gra w dwa ognie.
Uczniowie gimnazjum biorą udział organizacji i przebiegu festynu. Pozostali biorą udział w rozgrywkach piłki nożnej.
Tomasz Kopniak, Katarzyna Kowalczyk, Dorota serej, Wiesława Rzedzicka, Urszula Pogrebniak, Teresa Pasieczna, Joanna Grądkowska, Katarzyna Zalewska
6.
Rozstrzygnięcia konkursów i wręczenie nagród i dyplomów
Tydzień inicjatyw profilaktycznych.
Dzień bezpiecznego Internetu.
Kangurek 2017 ( na dniu otwartym).
Anna Niewęgłowska-Maik, Wioletta Siodłowska
7
Nagrywanie filmu
Nagrywanie filmu z przeprowadzonego festynu.
Łukasz Grądkowski
Plan godzinowy Festynu z okazji Dnia Dziecka „Czas na zdrowie”:
Uczniowie prowadzący :
Natalia Nawrocka
Malwina Chlebowska
Rozpoczęcie Festynu godz. 830. Przedstawienie harmonogramu spotkania .hasłem ,,Ale heca, ale draka dzisiaj mamy dzień dzieciaka’’.
Degustacja potraw dla klas I-III, IV-Vi i I-III gimnazjum pod hasłem: ”Kulinarne rewolucje”.
Dzień Otwarty w przedszkolu 900
Projekcja filmów edukacyjnych ,,Śmietnik w mojej głowie” godz. 9.oo
Zawody sportowe godz. 9.30
Zakończenie festynu ok. 11.30
W trakcie trwania festynu odbędzie się malowanie twarzy i można będzie puszczać bańki mydlane.
Do konkursów plastycznych związanych ze świętem matematyki przystąpili niemalże wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki wykonały wesołe cyferki, uczniowie klas I-III obrazki oraz przyrządy matematyczne (kolorowe liczydła, cyrkle, pomoce naukowe). Spośród prac trudno było wybrać te najlepsze, dlatego komisja postanowiła nagrodzić wszystkie dzieci drobnymi upominkami.
Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum wykonywali głównie plakaty przedstawiające ciekawostki matematyczne, portrety sławnych matematyków, bryły matematyczne. W tym konkursie wyróżnienie dostali:
Martyna Ciempiel
Michał Dejnek
Gabriela Pięta
Małgorzata Mazurek
Karolina Cichosz
Kamila Kot
Norbert Łukaszuk
Adrianna Wrońska
Dyktando matematyczne najlepiej napisali:
Olga Grądkowska
Anna Baj
Martyna Ciempiel
Maja Onuszkiewicz
Gabriela Pięta
Jakub Maliszewski
Karolina Wilk
Katarzyna Wróbel
Adrianna Wrońska
Nikoletta Wrońska
Mateusz Ślepaczuk
Karolina Cichosz
Dominik Bieniek
Bartosz Dejnek
Agata Kociubowska
Michał Łukasik
Na Święto Matematyki do I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku pojechali uczniowie: Łukasz Grądkowski, Michał Łukasik, Szymon Mazurek, Przemysław Winniczuk, Malwina Chlebowska, Dominik Bieniek, Bartosz Dejnek, Krystian Kowalczyk, Aleksandra Pomorska, Natalia Nawrocka, Kinga Sadło, Łukasz Persona, Natalia Gałan, Mateusz Ślepaczuk, Nikoletta Wrońska, Adrianna Wrońska, Kacper Serej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli z I LO w Świdniku. Nasza młodzież pracowicie rozwiązywała różne zadania dotyczące nowo poznanych zagadnień. Wszyscy świetnie sobie radzili.
Święto liczby π: w ramach tego święta chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na zapamiętanie jak największej liczby ciągu cyfr występujących w rozwinięciu dziesiętnym π. Rywalizacja była zacięta. Błażej Wroński i Kacper Michoń oraz Ilona Błaszczak okazali się mistrzami w zapamiętywaniu. Błażejowi udało się zapamiętać 150 cyfr, Kacprowi – 250 zaś Ilonie – k 106. GRATULACJE!!!
17.03.2017 odbyły się podchody matematyczne dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz 1 – 3 gimnazjum. Pięcioosobowe zespoły uczniów rywalizowały ze sobą o I miejsce. Uczniowie wyszukiwali zadania umieszczone na wytyczonych trasach i rozwiązywali je szukając dalszych wskazówek. Wszyscy dobrze się bawili a przy okazji wykazali się sprytem, kreatywnością i refleksem. W szkole podstawowej najlepszy okazał się zespół klasy IV, zaś w gimnazjum zespół klasy III w składzie: Adrianna Wrońska, Kacper Serej, Nikoletta Wrońska, Edyta Suryś, Mateusz Ślepaczuk. Podchody przygotowały uczennice klasy I: Malwina Chlebowska, Karolina Szarach i Julia Śliwińska. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.
23.03.2017 obchodziliśmy Szkolne Święto Matematyki. Na pierwszej godzinie lekcyjnej chętni uczniowie wzięli udział w konkursie Sudoku. Najlepszymi okazały się: Marika Lichowska i Natalia Gałan.
Następnie uczniowie przedstawili inscenizację matematyczną w postaci programu telewizyjnego przeplatanego reklamami, podczas których przedstawiane były piosenki i wiersze o tematyce matematycznej.
Po inscenizacji chętni uczniowie, klas I – III gimnazjum wzięli udział w warsztatach matematycznych przygotowanych przez zaproszonych gości z I LO im Władysława Broniewskiego w Świdniku, zaś dla szkoły podstawowej odbył się Zespołowy Turniej Wiedzy Matematycznej. W tym turnieju najlepszy okazał się zespół uczniów klasy V.
31.03.2017 obchodziliśmy Dzień bez Matematyki. Ze ścian zniknęły zegarki, uczniowie nie posługiwali się telefonami i komputerami, dzwonki włączane były „na wyczucie” (swoją drogą niezłe wyczucie mają nasi uczniowie), nie wolno było używać słów związanych z matematyką. Okazało się, że nie jest to łatwe nawet dla polonistów, a najlepiej bez matematyki żyje się klasie IV (a może to tylko przypadek). Regulamin, wg którego rozstrzygnięty został konkurs, opracował Przemysław Winniczuk.
Promowanie u uczniów zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania
Wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie
Zachęcanie uczniów do higienicznego i aktywnego trybu życia
Zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu
Kształtowanie i propagowanie postaw zdrowotnych
Rozwijanie aktywności twórczej u uczniów
Rozbudzenie i prezentacja zdolności i umiejętności uczniów
Harmonogram tygodnia kultury zdrowotnej:
Poniedziałek 07 maja 2018r.
Dbamy o swoje zęby
Spotkanie z panią dentystką która przeprowadzi pokaz mycie zębów przez wybarwienie płytki bakteryjnej fuksyną.( klasy I-III, i IV_VII, oraz gimnazjum)
Pogadanka na temat pielęgnacji zębów i profilaktyki próchnicy.
Wtorek 08 maja 2018r.
Wiem co jem
Uczniowie z klasy III gimnazjum przedstawią prelekcją na temat zaburzenia odżywiania i chorób towarzyszącym niewłaściwemu odżywianiu. ( klasy I-III, IV-VII, oraz gimnazjum)
Środa 09 maja 2018r.
Uczymy się ratować
Spotkanie uczniów ze studentami Akademii Medycznej wydział ratownictwa medycznego.
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I-III, IV-VII SP, oraz gimnazjum.
Czwartek 10 maja 2018r.
Odżywiamy się zdrowo
Promocja zdrowej żywności . Na przerwach zostaną rozdane uczniom kefiry i kanapki z twarogiem ufundowane przez Mleczarnię w Piaskach.
Przeprowadzenie konkursu o zdrowym odżywianiu i zapobieganiu chorobom układu pokarmowego.
Przygotowanie sałatek przez uczniów na świetlicy szkolnej.
Piątek 11 maja 2018r.
Walczymy z otyłością.
Na zajęciach wychowania fizycznego nauczyciele klas I- III , IV- VI i I- II gimnazjum podają w jaki sposób obliczyć wskaźnik masy ciała BMI.
Uczniowie samodzielnie lub z pomocą nauczyciela ważą się i mierzą swój wzrost oraz samodzielnie obliczają BMI i weryfikują z tabelą.
Przygotowanie zawodów i konkursów sportowych przez pana Tomasza Kopniaka oraz szkolny aerobik prowadzony przez panią Katarzynę Kowalczyk.
Każda klasa ma przygotować plakat na temat zdrowego odżywiania.( plakaty będą oceniane)
Cele projektu: *propagowanie kultury języka polskiego, angielskiego wśród młodzieży szkolnej *budzenie w uczniach świadomej dbałości o czystość i poprawność ojczystej mowy *pobudzanie uczniów do twórczego myślenia i rywalizacji *umiejętność współpracy w grupie oraz pracy samodzielnej *pobudzanie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem *rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów *rozbudzanie zainteresowań historią Polski
Poniedziałek - Konkurs ortograficzny: klasy I-III, IV-VI, I-III gimnazjum - Konkurs :Poczet królów polskich
Wtorek - Kto czyta, ten żyje podwójnie (akcja czytania dzieciom w3 przedszkolu i klasach nauczania początkowego przez starszych uczniów) - Prezentacje multimedialne:Style architektoniczne - Na lekcjach języka polskiego uczniowie dokonują recenzji ustnej swojej ostatnio przeczytanej książki (nie lektury) klasy I-III, IV-VI, I-III gimnazjum
Czwartek - Podchody językowo- historyczne (uczniowie gimnazjum) - Spotkanie -wieczorek z poezją( uczniowie gimnazjum) - Konkurs z języka angielskiego (I-III oraz I-III gimnazjum)
Piątek - Konkurs :Prawa Człowieka (uczniowie gimnazjum ) - Miting- moja ulubiona książka( uczniowie zespołu spotykają się na sali gimnastycznej i czytają w ciszy swoje ulubione książki) - Konkurs krzyżówkowy (klasy IV-VI)
- Wykreślanka ( II-IV)
Organizatorzy: Marta Skrzypczak Katarzyna Baj Monika Wilk Katarzyna Zalewska Teresa Pasieczna
Miesiąc marzec ogłoszony został miesiącem matematyki. W związku z tym faktem w naszej szkole zaplanowane zostały konkursy oraz zabawy związane z matematyką.
Dla przedszkola oraz klas I – III - konkurs plastyczny „Moja matematyka”.
Dla klas IV – VI szkoły podstawowej do wyboru:
„Matematyka w życiu codziennym” – plakat
Reklama matematyki w życiu codziennym
Dla klas I – III gimnazjum „Ciekawa matematyka” – dowolna praca związana z matematyką (pomoce dydaktyczne, bryły przestrzenne, ciekawostki, anegdoty, wiersze, portrety matematyków, piosenki itp.).
Poza konkursami zaplanowaliśmy dodatkowo atrakcje:
9.03 2017 – dyktando matematyczne
10.03.2017 – wyjazd na Święto Matematyki do I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku
14.03.2017 – święto liczby π, w ramach tego święta zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie na zapamiętanie jak największej liczby ciągu cyfr występujących w rozwinięciu dziesiętnym liczby (Pi).
17.03.2017 – podchody matematyczne dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz 1 – 3 gimnazjum
23.03.2017 – Szkolne Święto Matematyki
W programie:
Inscenizacja matematyczna
Warsztaty matematyczne przygotowane przez zaproszonych gości
Zespołowy Turniej Wiedzy Matematycznej
Konkurs Sudoku
31.03.2017 – Dzień bez Matematyki – Czy to się uda?
Dnia 2 grudnia 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie, na którym uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnymi typami gier planszowych. W spotkaniu wzięło udział czternaścioro naszych uczniów.
W trakcie czterogodzinnych zajęć uczestnicy zagrali w gry zręcznościowe ( Jenga, Jungle Speed, PitchCar), a także w gry logiczne (Abalone, Ubongo, Ubongo Das Duell, Blokus, Tantrix,) . Nasi uczniowie mieli również możliwość zagrania w inne typy gier tj., Samuraj, Dixit, Ticket to Ride:Europe. Największą popularnością cieszyła się wśród uczniów gra zręcznościowa Jungle Speed. Zaprezentowane zostały również gry przygodowe (Legendy Krainy Andor, Wiedźmin) oraz gra wojenna Memoir ’44. Możliwość zagrania w /w gry będzie na następnym spotkaniu.
W dniach 06.02.2017-10.02.2017 realizowaliśmy Projekt Edukacyjny z przedmiotów artystycznych ,,Ze sztuką przez kontynenty”. Projekt ten realizowany był pod kierunkiem czterech nauczycieli: p. Wiesławy Rzedzickiej, p. Katarzyny Kowalczyk, p. Doroty Serej oraz p. Ewy Kondrat. Każdego dnia ,,wyruszaliśmy” w podróż na inny kontynent. Dzień pierwszy: EUROPA. Dzień drugi: AMERYKA PÓŁNOCNA. Dzień trzeci: AMERYKA POŁUDNIOWA. Dzień czwarty: AFRYKA. Dzień piąty: AZJA. W przedsięwzięcie zaangażowana była cała społeczność szkolna. Uczniowie na bieżąco informowani byli o tym, co w danym dniu będzie się działo, co ich czeka, w co będą bezpośrednio zaangażowani. Ponadto znaczna grupa uczniów miała wyznaczone przez nauczycieli zadania do wykonania jeszcze przed projektem - typu opracowanie prezentacji multimedialnych, z którymi zapoznawali swoich kolegów w czasie trwania projektu itp. Do każdego dnia przypisana była barwa. Wszyscy mieli za zadanie przybyć do szkoły w ubraniu danego koloru. Ponadto można było wspólnie tworzyć prace plastyczne w kolorze dnia. Osoby pełniące w tych dniach funkcję dyżurnych nie obowiązywał strój galowy, ale zadaniem ich było ubrać się nietypowo, jednak zgodnie z planem organizatorów przedsięwzięcia. Każdego dnia na korytarzu szkolnym zmieniana była dekoracja: tablica informacyjna, mapa, uzupełniane były informacje dotyczące krajów danego kontynentu oraz towarzyszyła wszystkim odpowiednio dobrana muzyka. Projekt przebiegał według ściśle opracowanego harmonogramu, który był bardzo bogaty w treści. W ciągu pięciu dni odbyło się szereg warsztatów, konkursów, prezentacji, wystaw, spotkań z zaproszonymi gośćmi. Z naszego zaproszenia skorzystały następujące osoby: p. Barbara Wrońska (warsztaty ze zdobienia jajek), p. Kazimierz Pawelec (warsztaty rzeźbiarskie), p Monika Wójcik (warsztaty - biżuteria Azteków oraz warsztaty ,,Czarodziejski świat papieru origami”), p. Robert Jarmiński (warsztaty ,,Hip-hop”), p. Anna Chrzan (warsztaty taneczne - tańce afrykańskie). Ponadto szereg zadań rozdzielonych było między nauczycieli odpowiedzialnych za realizację projektu, zarówno tych bezpośrednio widocznych w danych dniach, jak i tych zadań, które wspomagały przedsięwzięcie. Między innymi pani Ewa Kondrat prowadziła warsztaty taneczne, prezentacje multimedialne, konkursy muzyczne. Pani Katarzyna Kowalczyk czuwała nad przygotowaniem prezentacji multimedialnych, przebiegiem konkursu ,,Tajemnicza sawanna” itp. Pani Dorota Serej zajęła się między innymi przygotowaniem nazw krajów danego kontynentu wraz z flagami, przygotowała muzykę na dzień europejski, wspierała warsztaty muzyczne i plastyczne prowadzone przez panią Wiesławę Rzedzicką, wspólnie z nauczycielami przygotowywała wystawy prac - wytworów warsztatowych itp. Pani Wiesława Rzedzicka przygotowała wystawę swoich prac ,,Obrazy malowane sprayem”. Ponadto prowadziła część warsztatów: ,,Afrykańskie instrumenty perkusyjne”, ,,Biżuteria Azteków dla klas młodszych”, ,,Pióropusz indiański”. Wzięła na siebie odpowiedzialność za harmonijny przebieg projektu, który bez ścisłej, aktywnej współpracy z osobami odpowiedzialnymi za jego realizację nie przyniósłby zamierzonego celu edukacyjnego. Ostatniego dnia, na podsumowanie zorganizowano kawiarenkę, w której dominowały między innymi ryżowe smakołyki przygotowane przez zaprzyjaźnioną Cukiernię ,,Sikoreczka”. Mamy nadzieję, że tydzień ze sztuką przyniósł wszystkim wiele radości zarówno przedszkolakom, uczniom ze szkoły podstawowej, uczniom z gimnazjum, rodzicom odwiedzającym szkołę, jak też wszystkim pracownikom, bo przecież ,,Gdzie muzyka i plastyka - tam radość i piękno”. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za współpracę i zaangażowanie, za wspólne przeżycie tego tygodnia.