środa 22 wrzesień 2021

Przedszkole

Podstawowa

Plan lekcji

QR

Biskupice

Innowacje

Międzynarodowy projekt czytelniczy - „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” w klasie 2

Uczniowie klasy drugiej właśnie zakończyli realizację innowacji pedagogicznej –Międzynarodowy projekt czytelniczy - „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Projekt podzielony był na trzy moduły. Pierwszy jesienny pt. –„Mała chmurka w krainie drzew”, drugi zimowy- „Mała chmurka w krainie śniegu” i trzeci wiosenny- „Mała chmurka w krainie słońca”. Wszystkie zadania z projektu zostały zrealizowane. Dzieci bardzo chętnie uczyły się i bawiły wykonując zadania projektowe. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wycieczkach, sadziły drzewa, wykonywały prace plastyczne, eksperymenty, robiły przebrania, a jednocześnie poszerzały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i rozwijały umiejętności czytelnicze. Była to wspaniała zabawa! Wybrane książki bardzo zaciekawiły dzieci, a wspólne wykonywanie zadań zintegrowało klasę. Czekamy na następną edycję!

 

 

 

Czytam z klasą - innowacja w klasie II

Uczniowie Klasy II w tym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną, biorąc udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym dla klas I-III: CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. Projekt ma na celu zachęcić dzieci do czytania książek, a w tym lektur. Chodzi o pokazanie uczniom, że czytanie lektur może być fajną zabawą. Innowacyjna formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski o bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Projekt będzie trwał cały rok. Podzielony jest na trzy moduły -Pierwszy – jesienny- uczniowie czytają książkę „Drzewo do samego nieba”, a następnie mają do wykonania wiele zadań. Przez cały czas będzie dzieciom towarzyszyła chmurka TOSIA, która wprowadzi je w świat książek. Rodzice również chętnie włączają się w realizację projektu - Chmurkę TOSIĘ uszyła nam mama Martynki, od mamy Alana dostaliśmy obraz – książkę wykonaną techniką StringArt. Dzieci założyły już swoje LEKTURNIKI, ulepiły z plasteliny CZYTUSIE. Jesteśmy gotowi na przygodę z książką!!!

 

Innowacja matematyczna - "powtarzanie poprzez granie"

„W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów.”

Euklides

POWTARZANIE POPRZEZ GRANIE

Innowacja skierowana jest do uczniów klas VII i VIII celem jej jest poszerzenie ogólnej wiedzy teoretycznej naszych uczniów z zakresu edukacji matematycznej oraz zachęcenie uczniów do udziału w konkursach matematycznych, jak również do niesienia pomocy innym. Nowatorstwo innowacji polega między innymi na wykorzystaniu gier matematycznych, wymyślonych przez uczniów, krzyżówek, zagadek, programów, które będą wykorzystywane do powtórek po każdym dziale lub do utrwalenia wiadomości. Pomoce w postaci różnych gier matematycznych, uczniowie będą wykorzystywali również w celu przygotowania kolegów z problemami w nauce matematyki do lekcji lub sprawdzianu ukazując im w ten sposób, możliwość zabawy podczas nauki.

 

Innowacja pedagogiczna w przedszkolu - pt. „Świat bez tajemnic”- badam, doświadczam, odkrywam, poznaję świat.

Innowacja ta dotyczy aktywności poznawczej dzieci w wieku przedszkolnym. Jej nowatorstwo polega na zapoznaniu dzieci z wieloma aspektami przyrody, nauki, techniki poprzez zabawę, doświadczenia, lekcje przedmiotowe np. fizyki, chemii, informatyki, w bibliotece, współdziałanie z innymi osobami (szczególnie z rodzicami). Innowacja ma zachęcić dzieci do samodzielnego odkrywania prostych pojęć przyrodniczych czy naukowych, zilustrowanych przede wszystkim doświadczeniami. Przedszkolaki będą mogły doświadczyć tego, co było kiedyś, będą miały okazję porównać jak wyglądało dawne i dotychczasowe życie. Zadaniem nauczyciela będzie zainteresowanie dzieci, pobudzenie ich ciekawości, świadomości i chęci poznawania oraz korzystania z różnych źródeł informacji. Dzieci będą mogły obejrzeć dobrane tematycznie filmy edukacyjne bądź prezentacje multimedialne oraz skorzystać  z zasobów Internetu.

 

Innowacja pedagogiczna w kl. II - "Sznurkowy zawrót głowy"

Od miesiąca listopada 2016 roku w klasie drugiej szkoły podstawowej prowadzona jest INNOWACJA PEDAGOGICZNA w formie warsztatów artystycznych-rękodzielniczych ,,SZNURKOWY ZAWRÓT GŁOWY". W zajęciach tych uczestniczą zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Innowacje pedagogiczne w roku szkolnym 2016/2017

W Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach
w roku szkolnym 2016/2017 realizowane są następujące innowacje pedagogiczne:

 

 • „Po co ludzie uczą się matematyki? Żeby uczyć matematyki innych – innowacja z matematyki dla klasy I gimnazjum 

 • „Sznurkowy zawrót głowy” - zajęcia artystyczne dla klasy II szkoły podstawowej 

 • „Liczę, więc jestem” - innowacja z matematyki dla klasy IV szkoły podstawowej

Szukaj

E-Dziennik

Nauczanie zdalne

E-biblio

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

Infolinia dla dzieci

Infolinia 800080222

Alarmuj!

.

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

 1. 07.45 - 08.30
 2. 08.35 - 09.20
 3. 09.30 - 10.15
 4. 10.30 - 11.15
 5. 11.30 - 12.15
 6. 12.20 - 13.05
 7. 13.10 - 13.55
 8. 14.00 - 14.45
 9. 14.50 - 15.35

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
807
Odsłon artykułów:
443539
1---Kopia.jpg