czwartek, 13 12 2018

Przedszkole

Podstawowa

Gimnazjum

QR

Biskupice

Lektury

Wykaz lektur szkolnych w roku szkolnym 2018/2019

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa IV

  1. Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa
  2. Clive Staples Lewis: Lew, czarownica i stara szafa
  3. Collodi: Pinokio
  4. Rene gościnny i Jean Jacques Sempe: „Mikołajek”

Klasa V

  1. Henryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy
  2. Ferenc Molnar: Chłopcy z Placu Broni
  3. Maleszka Andrzej: „Magiczne drzewo: Porwanie”
  4. Kosik Rafał : Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Klasa VI

  1. Lucy Maud Montgomery: Ania z Zielonego Wzgórza
  2. Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy
  3. Kornel Makuszyński : Szatan z siódmej klasy
  4. R.R. Tolkien: Hobbit, czyli tam i z powrotem

Klasa VII

  1. Antonie Saint Exupery: Mały książę
  2. Aleksander Fredro : Zemsta
  3. Eric – Emmmanuel Schmitt: Oskar i pani Róża
  4. Henryk Sienkiewicz: Latarnik
  5. Henryk Sienkiewicz:: Quo vadis
  6. Adam Mickiewicz: Dziady cz. II
  7. Stefan Żeromski: Siłaczka
  8. Karol Dickens: Opowieść wigilijna

Klasa VIII

  1. Aleksander Kamiński: Kamienie na szaniec
  2. Molier: Skąpiec
  3. Stefan Żeromski: Syzyfowe prace
  4. H. Kleinbaum: Stowarzyszenie umarłych poetów

GIMNAZJUM

Klasa III

  1. Stefan Żeromski: Syzyfowe prace
  2. Maria Konopnicka: Miłosierdzie gminy, Mendel gdański
  3. Eric – Emmmanuel Schmitt: Oskar i pani Róża
  4. Paweł Huelle: Weiser Dawidek

 

Wykaz lektur szkolnych do kl. IV - VII obowiązujący w roku szkolnym 2017/2018 oraz do klasy 2 i 3 gimnazjum

Lektury klasy IV

1.Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
2.  Clive Staples Levis „Lew, czarownica i stara szafa”
3. Carlo Collodi „ Pinokio”
4. Rene Gościnny i Jean Jacques Sempe „Mikołajek

Lektury dla klasy V
1. Ferenc Molnar   „ Chłopcy z Placu Broni”
2. Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”
3. Henryk Sienkiewicz   „W pustyni i w puszczy”
4. Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo” wybrana część

Lektury dla klasy VI
1. J.R.R. Tolkien: „Hobbit czyli tam i z powrotem”
2.Irena Jurgielewiczowa: „Ten obcy”
3. Kornel Makuszyński: „Szatan z siódmej klasy”
4. Daniel Defoe: „Robinson  Crusoe”

Lektury dla klasy VII

  1. Antoine de Saint – Exupery: „Mały książe”
  2. Aleksander Fredro: „Zemsta”
  3. Eric-Emmanuel Schmitt: „Oskar i pani Róża”
  4. Henryk Sienkiewicz: „Latarnik”
  5. Henryk Sienkiewicz: „Quo vadis”
  6. Adam Mickiewicz: „Dziady” cz. II
  7. Karol Dickens: „Opowieść wigilijna”
  8. Stefan Żeromski: „Siłaczka”

Lektury II gimnazjum

  1. Bolesław Prus: „Kamizelka”
  2. Aleksander Kamiński: „Kamienie na szaniec”
  3. Molier: „Skąpiec”
  4. Ernest Hemingway: „Stary człowiek i morze”
  5. Henryk Sienkiewicz: „Krzyżacy”

Lektury III gimnazjum

  1. Stefan Żeromski: „Syzyfowe prace”
  2. Maria Konopnicki: „Mendel Gdański”, „Miłosierdzie gminy”
  3. Eric-Emmanuel Schmitt: „Oskar i pani Róża”
  4. Paweł Huelle: „Weiser Dawidek”

 

Szukaj

90-lecie Szkoły

Innowacje

E-podręczniki

E-lektury

 

Uczestniczymy

 

Infolinia dla dzieci

Plan

Konsultacje

Zajęcia

SU

Pedagog

Podręczniki

Aktualności

Historia

Biblioteka

Konkursy

Autobus

Lektury

Sukcesy

Terminy

Sport

Wydarzenia

Statut

Rekrutacja

Galeria

Projekty

Świetlica

Jadłospis

Dysk

Skargi i wnioski

Dojazd

Dzwonki

  1. 07.45 - 08.30
  2. 08.35 - 09.20
  3. 09.30 - 10.15
  4. 10.30 - 11.15
  5. 11.30 - 12.15
  6. 12.25 - 13.10
  7. 13.20 - 14.05
  8. 14.10 - 14.55
  9. 15.00 - 15.45

 

 

PLAN LEKCJI

Dane adresowe:

Zespół Placówek Oświatowych

im. Stefana Batorego

w Biskupicach

 

 Biskupice ul. Piłsudskiego 15

21-044 Trawniki

Tel.: 815859003

Fax.:815859003

NIP: 713-21-62-660

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
411
Odsłon artykułów:
133274
1---Kopia.jpg